Seznam se bezpečně

FILM URČENÝ DĚTEM, JEJICH RODIČŮM A PEDAGOGŮM O NÁSTRAHÁCH INTERNETU A NEBEZPEČÍ, KTERÁ JSOU SKRYTA ZA NEJRŮZNĚJŠÍMI IDENTITAMI.

Cíl projektu

Film je určen dětem ve věku 10 − 16 let, jejich rodičům a pedagogům. První i druhý díl získal záštitu MŠMT ČR a byl distribuován do všech základních škol v České republice. Oběma díly filmu, které poukazují na odvrácenou tvář internetu, provází diváky Mirek Vaňura, autor pořadu „112, V v ohrožení“ na TV Nova.

Cílem filmů je upozornit na nebezpečí skrytá za nejrůznějšími identitami na internetu a naučit děti řešit situace, do kterých se mohou dostat.

O projektu

V jednotlivých příbězích prvního dílu ukazujeme rizika anonymního seznamování. Příběh o Andree, která byla na schůzce naslepo znásilněna, nebo příběh malé Moniky, která si dopisovala s pedofilem. Co vše se může stát, pokud děti poskytnou své intimní fotografie? Jaké to je být vydírán a že jsou i případy, které končí tragicky. Druhý díl upozorňuje na vzrůstající problém tzv. sociálního inženýrství a dětskou prostituci. Připomene dětem, že na internetu je vše věčné. Na DVD se můžete blíže seznámit i s projektem „Moje ID“ na ochranu identit.

V rámci projektu byly natočeny krátké vzdělávací videospoty připravené s Divadlem v Dlouhé pod názvem "Křečci v síti", které shrnují tzv. „Desatero bezpečného internetu“. Pro práci s nimi byla vytvořena pracovní příručka určená pedagogům, která navrhuje, jak s videi hraných scének zacházet v rámci vzdělávaní dětí. Videa mohou vidět i mladší děti. Záleží pouze na Vašem úsudku.

V neposlední řadě byla sepsána kompletní metodická příručka o nástrahách na internetu se spoustou příkladů a rad určených pedagogům a rodičům.

www.seznamsebezpecne.cz

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com