Kraje pro bezpečný internet

Mobily, počítače a internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, můžeme díky nim bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, nakupovat z pohodlí obývacího pokoje, vzdělávat se, bavit se.

S novými technologiemi se musíme naučit zacházet, a to nejen po stránce manuální, ale především po stránce mentální. Musíme se učit odolávat rozesílání hoaxů, zodpovědně zacházet se svými i cizími osobními údaji. Musíme se učit, co dělat v případě, že se staneme obětí kyberšikany či sextingu. Musíme se učit zodpovědnému chování v kybersvětě a musíme tomu učit i naše děti.

Na těchto principech stojí projekt Kraje pro bezpečný internet podporovaný Asociací krajů České republiky. Byl schválen usnesením Rady Asociace krajů České republiky na 6. zasedání Rady dne 12. - 13. září 2013 v Ústí nad Labem, tisk č. 44.

V roce 2014 chce projekt Kraje pro bezpečný internet oslovit co nejširší a věkově různorodou veřejnost, a to především prostřednictvím e-learningových lekcí a vědomostního soutěžního kvízu pro žáky základních a středních škol.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR spojené s úsilím zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. 

V rámci projektu vznikl on-line kvíz a on-line kurzy pro děti a mládež, rodiče a veřejnost, pro pracovníky Policie ČR a pro sociální pracovníky. On-line kvíz a obsah kurzů vytvořilo Národní centrum bezpečnějšího internetu, realizaci e-learningového modulu zajistila společnost Servodata za podpory společnosti Microsoft. Tvorba testu a výukových materiálů byla podpořena granty programu prevence kriminality MV ČR na základě projektů Plzeňského kraje a Kraje Vysočina. Na realizaci projektu se organizačně a finančně podílí osm zapojených krajů (Hlavní město Praha, Jihomoravský, Jihočeský, Královéhradecký, Středočeský, Plzeňský, Vysočina, Zlínský). Obsah kurzů vytvářela také Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Praze.

www.kpbi.cz

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com