Umačkáni dětmi

Kampaň „Umačkáni dětmi“ připravilo sdružení Pionýr u příležitosti Evropského roku dobrovolnictví (2011). Ačkoli to zní vznosně a takřka velkolepě, jako mnoho „celoevropských“ témat, cílem bylo nasměrovat co nejvíce pozornosti k jednotlivým dobrovolníkům – vedoucím oddílů, klubů, kroužků… K lidem, které možná každý den potkáváte, možná se starají právě o vaše děti, nebo jimi třeba sami jste? Ať tak či onak, chtěli jsme zkrátka dopřát dobrovolníkům pracujícím s dětmi více zájmu a snad i uznání společnosti a připomenout, že tu jsou a jejich práce není žádná samozřejmost. Nebojíme se říct, že jsou to výjimeční lidé, a proto jsme se ptali, v čem myslíte, že jejich výjimečnost spočívá.

Znáte někoho, kdo ve svém volném čase vede oddíl nebo klub? Připravuje program schůzek s dětmi, jezdí s nimi na výpravy a tábory… Doufáme, že ano. Přesto je mezi námi mnoho lidí, kteří si neuvědomují, že vůbec takovýto typ dobrovolníků existuje, kolik jich je a co dělají. Co všechno obsahuje jejich trpělivá a obdivuhodná přínosná práce, a proč se jí často celým srdcem věnují. To jsme se s vaší pomocí snažili změnit.

Chceme, aby každý viděl, že pracovat s dětmi v jejich volném čase nemůže úplně každý. Věříme, že jsme udělali k tomuto cíli nezanedbatelný krok.

www.umackanidetmi.cz

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com