Jak připravit dítě na mateřskou školku.

Ve školce se dítě začíná učit žít ve skupině

Sledovat dětské vztahy, domluvy i šarvátky a přitom pečovat o svou psychiku a snažit se průběžně doplňovat síly.
Téma:

Jde se do školky

Pro mnohé rodiče a děti představuje nástup do školky významnou a s nadšením očekávanou událost. Jde o nesporný, doslova hmatatelný doklad vývoje dítěte směrem k větší samostatnosti. Malý školáček se musí celé dopoledne, někdy i celý den obejít úplně bez maminky. Náhražkou za ni mu je paní učitelka, která má ke vší smůle na starost ještě dalších deset nebo i dvacet "sourozenců".
Téma:

Jdeme do školky

Nevím, kde dělám chybu, ale přechod do školky je u nás vždy stresující záležitost. U staršího syna jsem slzavé údolí očekávala, ten nebyl zvyklý ani na děti, ani na odloučení ode mě. Navíc je tak trochu typ „mouchy snězte si mně“. U mladšího jsem si ale neprozřetelně myslela, jak to půjde hladce. Jednak je na děti zvyklý a jednak byl odmalinka průbojnější.
Téma:

Odtržení od maminky aneb začleňování dítěte do kolektivu

Známe to všichni: poprvé se má dítě odtrhnout od maminky a nastávají obavy. Jak to zvládne? Zvládne to vůbec? Co ostatní děti, bude si s nimi hrát? Nebudou mu ubližovat? Jak rychle si asi zvykne?
Téma:

Zdravé sebevědomí dětí – II.část

V pokračování článku o sebevědomí dětí tentokrát zaostříme pozornost na budování sebepojetí dětí v oblasti „těla a smyslů“, částečně také ve výkonové oblasti a na možnosti podpory celostního růstu osobnosti. Vysvětlíme si opět souvislosti s harmonizací rodinného a pracovního života.
Téma:

Rozvíjíme sebevědomí u dětí – I. část

Na první pohled to nemusí být zřejmé, nicméně i zdravě se rozvíjející sebevědomí dítěte usnadňuje ženě propojení role maminky s rolí profesní. Jak děti v procesu budování optimálního sebepojetí podpořit? Na to se postupně zaměříme v následujícím povídání.
Téma:

Adaptace dětí na předškolní zařízení

Je moje dítě zralé na nástup do školky? Je vhodné nechat děti v novém zařízení po celý den? A lze děti připravit na přechod z rodiny do kolektivní péče? To je jistě jen několik námětů z celé řady otázek, o nichž rodiče v přelomovém období přemítají nebo je přivádějí k odborné konzultaci. Přitom jsou jednou z podmínek pro to, aby rodiče mohli přiměřeně sladit rodinnou a profesní sféru svého života.
Téma:

Jak dostat dítě do školky?

Dostat dítě do školy není nic jednoduchého. Pokud se vám to nepodaří, pak si na soukromých školkách či na chůvě výrazně připlatíte.
Téma:

Jak děti zvykat na novou školku?

Děti hrající si na koberci s vláčky a vedle nich pohovka plná znuděných rodičů. Jeden tatínek si čte knihu, další prohlíží noviny. V pozadí cosi háčkuje španělská babička. Asi takhle to vypadalo v naší školce celý srpen, kdy začala v Německu docházka. S novými dětmi sem chodí i jejich příbuzní.
Téma:

Chystáte se do školky?

Blíží se září a já s nostalgií vzpomínám na první dny své dnes už sedmileté dcery v mateřské škole. Přiznávám, nebylo to lehké. Když měla dcera tři roky, dohodli jsme se s manželem, že ji dáme do školky. Náš výběr ovlivňovala hlavně vzdálenost od místa bydliště a reference našich známých. Vyhrála školka pár metrů od našeho domu.
Téma:

Víte jak správně vybrat mateřskou školku?

Končí vám mateřská dovolená a nemáte u sebe babičku v důchodu, která by vám vašeho „drobečka“ pohlídala? Chystáte se tedy vybrat vašemu dítěti mateřskou školku? Jak vybrat tu nejlepší? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit, kde hledat a na co se zeptat.
Téma:

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do školky je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to "odtrpí".
Téma:

Připravte své dítě na vstup do mateřské školy

Zřejmě se Vaše dítě chystá 1.září poprvé navštívit mateřskou školu. A mnoho rodičů přemýšlí, jak svému potomkovi nástup do školy ulehčit, jak mu pomoci, aby první odloučení od rodičů proběhlo klidně a nejlépe s úsměvem.
Téma:

Rady lékařky: Jak dítě připravit na nástup do školky?

Obáváte se nástupu vašich dětí do mateřské školky? Přečtěte si rozhovor s lékařkou, MUDr. Renátou Růžkovou, ve kterém najdete odpovědi na to, co vás trápí...
Téma:

Jak se připravit k zápisu do školky?

Jak se na vstup do školky připravit, aby vše proběhlo co nejlépe? A je vůbec možné se na něco takového připravit?
Téma:

Poprvé ve školce. Zvládne to?

Školka. Zásadní předěl v dětském životě. Je to první místo, kde je samo, bez své rodiny. První místo, kde se musí bez pomoci rodičů prosadit mezi vrstevníky. Jak je na školku připravit?
Téma:

Jak připravit dítě na školku?

Většina rodičů už ví, zda bylo jejich dítě přijato do školky nebo ne. Ačkoliv se září zdá být ještě daleko, je mnoho věcí, které můžete pro své dítě udělat, abyste mu nástup do školky co nejvíc zpříjemnili. V následujícím článku si o nich povíme.
Téma:

Stránky

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com