Máme vůbec děti vychovávat?

Nedávno zaplavila sociální sítě videa s tématem (ne)výchovy dětí. Krok po kroku vysvětlují rodičům nevýchovné principy, které slibují vyrovnaný vztah s dětmi, matkami i otci díky partnerskému přístupu. Ten se naučíte tak, že si uvědomíte, co jste za rodiče, a pochopíte, jak dál nakládat s emocemi svými i svých dětí, nebo se můžete zúčastnit edukativního kurzu, kde se například dozvíte, jak dát dětem jejich vlastní zodpovědnost.

Základem nevýchovy je zmíněný partnerský přístup. Co to je a jak se aplikuje, se pokusila v Automatkách osvětlit Kateřina Králová, autorka principů nevýchovy: „O partnerském přístupu bychom mohli mluvit dlouho. Základní podmínka je, že já jsem stejně důležitá jako ty a tvůj názor má stejnou váhu jako ten můj.“ 

Nevýchova má přes 50 000 následovníků. Matek a otců, kteří se snaží řešit svoje rodičovství a žít v harmonii. Kateřina Králová se s odstupem snaží probouzet v matkách důvěru v sebe sama a odbourávat pocit zodpovědnosti za všechny členy rodiny. Sama žádné děti nemá, dvě vyvdala a vychovává je společně s manželem ve střídavé péči.  

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com