Bezpečnost dětí

Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Do čtvrtého ročníku projektu je v současné době zapojeno všech čtrnáct krajů ČR. Hlavní cílovou skupinou, kterou se projekt snaží oslovit, jsou žáci a studenti základních a středních škol.
Téma:

7. Závěr

V rámci tohoto programu bylo proškoleno 427 žáků prvního stupně Základní školy v Roztokách u Prahy. Jednalo se o kompletní proškolení prvního stupně. Z tohoto počtu pouze dva žáci odmítli se aktivně zúčastnit při aktivitách programu, přesto však trvali na tom, že budou alespoň pasivně přihlížet. Z těchto proškolených 427 žáků ZŠ Roztoky u Prahy byli:
Téma:

6. Realizace programu - praktická část

Tato část definuje jednak jednotlivé role v rámci realizačního týmu, skladba programu, ale také pomůcky, které jsou doporučené použít.
Téma:

5. Teoretická část programu

Pro pochopení teoretického základu systému, na kterém je postaven tento program, je nutné se blíže seznámit s následujícími termíny:
Téma:

3. Pilotní projekt „C.A.T.S. program – rozvoj žádoucích vzorců chování dětí“

Projekt byl pilotně realizován na 1. stupni základní školy ve spolupráci s rodiči dětí. Cílovou skupinou byly dětí mladšího školního věku, rodiče a pedagogové. Program trval v průměru 2 hodiny a pracoval se skupinou maximálně 15 dětí tak, aby byl zaručen maximální individuální přístup ke každému dítěti. Standardní program tak sestával ze dvou hlavních témat (více viz níže, kapitola 4) a mezi nimiž měly děti přibližně 10-15 minutovou přestávku. Doba trvání jednotlivých témat byla přibližně 45 minut.
Téma:

2. Základní principy prevence násilí v dětském věku

Násilí mezi dětmi i ze strany další osoby má bohužel stále vzestupnější tendenci. Podle oficiální studie nazvané „Přehled znalostí o násilí mezi mládeží: trendy, strategie a reakce v členských státech EU“ z roku 2006 je nejčastěji formou násilí mezi dětmi napadení.
Téma:

Soutěž o mobily – pro děti a studenty!

Jak jste na tom se znalostmi Facebooku a dalších sociální sítí? Víte jak se bránit kyberšikaně? Jak se nedostat do závislosti na internetu? Vyzkoušejte si krátký online kvíz na webu www.KPBI.cz - zkuste správně odpovědět na 20 otázek a dostanete se do měsíčního slosování o chytrý mobilní telefon od společnosti Microsoft. Soutěž trvá do 15.11.2015.
Téma:

Bezpečnost dítěte (jak předcházet úrazům a otravám u dětí)

Otravy a úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí dětí. Otravy a úrazy hrozí dětem všech věkových kategorií. I když ne každý úraz či otrava musí skončit úmrtím, trvalé následky na zdraví dítěte jsou celoživotním psychickým traumatem jak pro rodiče, tak pro dítě.
Téma:

Bezpečné, úplně pitomé děti

Zatímco my dříve narození jsme procházeli drsnou školou života plnou natlučených kolen a zadřených třísek, dnešní děti vyrůstají obklopeny dezinfikovanou bublinou bezpečnostních fíglů. Je to pro ně dobré?
Téma:

Rady o sebeobraně pro mou dceru

Při surfování netem jsem narazil na velice příjemný článek o sebeobraně. Napsal ho otec své dceři a osobně na něm oceňuji hlavně fakt, že není zbytečně paranoidní, ale snaží se dceru připravit na nástrahy, které by ji mohly potkat až bude starší.
Téma:

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com