nevýchova

Ustoupit dítěti? Ano!

Výchovní poradci se dnes shodují: děti potřebují jasné hranice, důslednost. Konečně se zdá, že máme ten pravý mustr, zlaté pravidlo, které nás provede úskalími výchovy. Dovolím si polemizovat.
Téma:

Proč dnes děti odmítají dospět?

Taky si pamatujete, jak jste od rané puberty toužili po okamžiku, kdy konečně vyletíte z hnízda? Já osobně jsem se od čtrnácti hrnula na kdekterou brigádu, abych byla aspoň trochu finančně nezávislá a svobodná, a když byl na obzoru konečně den, který mě měl odvést na vysokou – tedy od rodičů, málem jsem odškrtávala hodinu za hodinou, jak jsem se nemohla dočkat.
Téma:

5 věcí, které své dítě naučte. usnadní vám to život!

Teď vám to možná nevadí. Rády svá batolata nakrmíte, uklidíte po nich rozházené hračky a vůbec jim u všeho asistujete. Jste přece jejich matky! Jenže většinou přijde chvíle, kdy se budete proklínat. A tohle jsou věci, které se vyplatí děti naučit co nejdřív. Ulehčí to život vám i jim!
Téma:

Máme vůbec děti vychovávat?

Nedávno zaplavila sociální sítě videa s tématem (ne)výchovy dětí. Krok po kroku vysvětlují rodičům nevýchovné principy, které slibují vyrovnaný vztah s dětmi, matkami i otci díky partnerskému přístupu. Ten se naučíte tak, že si uvědomíte, co jste za rodiče, a pochopíte, jak dál nakládat s emocemi svými i svých dětí, nebo se můžete zúčastnit edukativního kurzu, kde se například dozvíte, jak dát dětem jejich vlastní zodpovědnost.

Rady lékařky: Jak dítě připravit na nástup do školky?

Obáváte se nástupu vašich dětí do mateřské školky? Přečtěte si rozhovor s lékařkou, MUDr. Renátou Růžkovou, ve kterém najdete odpovědi na to, co vás trápí...
Téma:

Jak trestat děti, aby to bylo účinné?

Moje malá dcera se baví zapínáním a vypínáním všech přístrojů v domě. Myčka, televize, rádio, sporák. Její poslední hit je toustovač. Asi to znáte, udržet nervy na uzdě je těžké. Jak správně dítě trestat a kdy, aby to to mělo smysl?
Téma:

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com