montessori školka

Charakteristika vývoje dítěte předškolního věku

Jeden velký autor jednou napsal: „Dospělí sami nikdy nic nechápou a děti to hrozně unavuje, stále a stále jim něco vysvětlovat. Děti musí být k dospělým hodně shovívavé.“ Pan Exupéry měl pravdu. Každý už to jistě jednou zažil, ať z pozice dítěte či rodiče. Pojďme se tedy společně podívat, co takové dítě potřebuje. Co očekává od okolního světa a na co nesmíme zapomenout při jeho výchově, vzdělání a utváření sebe sama. Zaměříme se na velice důležitou etapu vývoje dítěte a tedy předškolní věk.
Téma:

Víte jak správně vybrat mateřskou školku?

Končí vám mateřská dovolená a nemáte u sebe babičku v důchodu, která by vám vašeho „drobečka“ pohlídala? Chystáte se tedy vybrat vašemu dítěti mateřskou školku? Jak vybrat tu nejlepší? Poradíme vám, na co se při výběru zaměřit, kde hledat a na co se zeptat.
Téma:

Dítě není objekt

Dita Dlouhá vždycky chtěla být psycholožkou. Nejvíc ji zajímalo období těhotenství, porodu a po porodu. Během psaní ročníkové práce o tomto tématu sama otěhotněla. Když se stala maminkou, objevila princip Montessori vzdělávání. I díky tomu řekla Ne tradicí zatíženému vzdělávání dětí.

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com