vztek

Pomoc, už se zase vzteká

Ustát dětský vzdor a záchvaty vzteku stojí nás rodiče spoustu sil. Dokud je to za zavřenými dveřmi, ještě to lze vydržet, ale co dělat, když začne vaše zlato dělat scény na veřejnosti.
Téma:

Období vzdoru: Jak zvládnout, když se dítě vzteká

Období vzdoru nastává nejčastěji mezi druhým a třetím rokem a je u dětí normální. Většinou s ním však mají problém rodiče – zvlášť, pokud se dítě vzteká a řve na veřejnosti, můžete si připadat jako neschopná matka. Jak tuto etapu nejlépe zvládnout?
Téma:

Matky, které křičí

Víte, co mnoho matek trápí víc než obtížné hledání a stanovení hranic, nároky mateřství či skloubení všech povinností? Vlastní chování k dítěti. Přesněji, nepřiměřené reakce v podobě hněvu, křiku nebo dokonce vyhrožování. Proč se to děje a co se proti tomu dá dělat?
Téma:

Manuál na záchvaty vzteku u dětí

Úplně normální ráno. Pobíhám po kuchyni v noční košili a chystám snídaně. „Chceš koblížek?“ – dle očekávání mladší syn nadšeně kývá hlavou. Položím koblihu na talířek. Dvakrát si kousne, řev. „Co je?,“ ptám se s klidem, je přece teprve ráno. „Neci,“ zběsile gestikuluje klučík a plive kolem sebe marmeládu. Obětuju se a marmeládu z koblihy vycucnu. Utírám marmeládové fleky ze stolu a podlahy. Řev. „Co je?,“ tážu se pevným hlasem matky. „Není,“ ječí syn zběsile a hází kolem sebe kousky koblihy.
Téma:

Jak srovnat dítě

Viděla jsem kdysi povedenou reklamu na kondomy. Pohledný muž nakupuje v supermarketu se svým tří nebo čtyřletým synkem. Dítě má svou představu o vhodném obsahu košíku a souboj otce a syna vrcholí vřeštícím a kopajícím klukem uprostřed rozházeného zboží. Pohoršlivé pohledy spolunakupujících, zoufalý výraz tatínka – a kýžená reklama.
Téma:

Jak na malé vzteklouny?

Vztek patří mezi základní emoci, která je součástí našich životů a byla popsána před několika tisíci lety. Menší část „dětského výbuchu“ se přisuzuje uvolnění nahromaděné energie z frustrace a větší část je namířená účelově proti nám – dospělákům.
Téma:

Hněv a vztek spolu souvisí a jak na ně

Jeden a půlletý Honzík si staví komín z kostek. Když se pokouší dát čtvrtou kostku na ostatní a nedaří se mu to, tak naštvaně shodí komín rukou a vše doprovodí patřičným křikem. Tatínek, který si vedle něj v klidu četl noviny, se lekne a vrazí klukovi facku. Pak ještě nezapomene dodat: „Nevztekej se! Když to neumíš, tak to nedělej!“ Ale byl to opravdu vztek? Proč se tak Honzík naštval? A co teprve tatínek?
Téma:

Co dělat, když se dítě vzteká?

Spousta maminek a tatínků se ptá „Co mám dělat, když se vzteká?“ Až na letní dovolené uvidíte u vody podrážděné rodiče a ukřičené děti, zkuste se zamyslet, jak byste reagovali vy? Zkuste si položit otázku: „Proč se vlastně dítě vzteká?“ Myslíte, že se děti vztekají rády? Pokud ne, jaký k tomu mají důvod? Pokud ano, co je na tom baví?
Téma:

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com