Petra Sovová v Automatkách: Máme sedm dětí, protože je mít můžeme

Hostem silvestrovských Automatek byla Petra Sovová, matka sedmi dětí a předsedkyně Hnutí za aktivní mateřství. „Nejsem bojovnice za porody doma, ať mají ženy možnost rodit tam, kde se cítí bezpečně,“ říká žena, která pětkrát zažila domácí porod.

Petra Sovová sedm dětí od začátku neplánovala, vždycky ale věděla, že děti chce a chce je mít brzy. Díky okolnostem a možnosti mít je nakonec přibývaly až do zmiňovaného počtu. Petra bydlí s manželem na samotě, kam se přestěhovali se třemi dětmi z centra Prahy, a považuje to vzhledem k početné rodině za obrovskou výhodu. „Aby to nevypadalo jako neživej příběh z románu, máme samozřejmě problémy, ale jsme nadšení ze všech našich dětí,“ říká Sovová. Díky venkovskému životu přistupuje Petra odlišně i k výchově dětí, do školky nikdy nechodily a první stupeň základní školy s nimi zvládá doma. 

Petra Sovová ale není jen matkou, její příběh může pomoci osvětlit nejen porod. V rozhovoru poskytuje i zkušenosti s výchovou dětí a osvobozující nadhled. Její pozitivní přístup může být inspirací do nového roku i pro vás. Celý rozhovor si poslechněte zde. 

Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com