Hana Krejsová

Obrázek uživatele Hana Krejsová

Oblasti osobnostního a sociálního rozvoje dětí se věnuji již od střední školy. V té době především ve volném čase v podobě táborů s psychosociální tématikou, postupně se z tohoto koníčku stala moje profese - dětská psychologie. Díky té mám šanci pronikat do zákoutí dětské duše a stále se snažím hledat nejen způsoby, jak co nejefektivněji pracovat v rámci své terapeutické praxe, tak také cesty, jak dětem mohou pomoci sami rodiče. 

Velmi často slyšíme o důležitosti rozvoje inteligence, předháníme se v tom, které dítě umí dřív chodit, počítat, které dítě míň pláče. V honbě za tím vším viditelným, měřitelným úspěchem jako bychom zapomínali na to podstatné - jak často se cítí naše dítě šťastné, jak si dokáže poradit v obtížných situacích, jak dokáže zpracovat emoce jako jsou strach, vztek, smutek. Objektivní míry v této oblasti nejsou, přesto o budoucím úspěchu a pocitu spokojenosti rozhodují ve větší míře než to, kdy naše dítě začalo chodit.

Terahry jsou pro mě příležitostí, jak dát emočnímu rozvoji dětí důležitost. Jak přesvědčit rodiče, že pokud se právě touto oblastí budou zabývat, je menší pravděpodobnost, že kdy budou muset navštívit kancelář psychologa. Možná mi tím ubyde práce, ale ten pocit spokojenosti, že jsem přispěla k tomu, aby si děti dokázaly poradit samy, stojí za to.

Hračky a knihy, které nabízíme na těchto stránkách, jsou výběrem toho, s čím mám ve své terapeutické praxi nejlepší zkušenosti. Mnohé si také necháváme vyrobit dle toho, co mi v praxi nejvíce chybí a považuji to za užitečný a efektivní nástroj práce s dítětem. Doufám, že náš výběr bude stejně užitečný i Vám.

If you are looking for a detailed threshold guide, try these sites: www.wonderful-prague.com